Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Paryżu

Strona główna

Aktualności

 • Targi BATIMAT 2015 - zaproszenie na konferencję prasową w dniu 12 kwietnia 2015 r. siedziba KIG w Warszawie
 • VIII Targi Techniki Gazowniczej EXPO-GAS Kielce, 22 – 23 kwietnia 2015
 • VII Międzynarodowe Targi Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki AGROTRAVEL Kielce, 10-12 kwietnia 2015 Targi Kielce
 • Międzynarodowe Targi Maszyn, Materiałów i Usług Poligraficznych POLIGRAFIA 2015
 • Cartier Women’s Initiative Awards - międzynarodowy konkurs dla kobiet biznesu - zgłoszenia do 27 lutego 2015 roku
 • 01-04-2015
  Zapraszamy na KONFERENCJĘ PRASOWĄ która odbędzie się we wtorek 14 kwietnia 2015 r. o godzinie 11:30 w siedzibie Krajowej Izby Gospodarczej, (sala konferencyjna nr 205, drugie piętro), ul. Trębacka 4 w Warszawie. Prezentacji targów dokona pani Catherine Rousselot, dyrektor marketingu i komunikacji grupy Reed Expositions France, organizatora targów BATIMAT, IDEOBAIN oraz INTERCLIMA+ELEC. Po konferencji zapraszamy na lunch. Wstęp wolny. Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa w konferencji do wtorku 8 kwietnia (tel.: 22 8156455, fax: 22 8156480, e-mail: promopol@it.pl)
 • 01-04-2015
  Co dwa lata wybitna kadra naukowców i praktyków z branży spotyka się w Targach Kielce, aby przez dwa dni dyskutować na ważne dla branży tematy podczas specjalistycznych konferencji i wykładów. Ciekawymi punktami w programie VII targów Expo-Gas były dwa spotkania naukowe, organizowane przez Izbę Gospodarczą Gazownictwa. Konferencja „Miniona dekada branży – ocena i prognozy” poruszająca tematy dotyczące między innymi – poszukiwania i wydobywania gazu, magazynowania, przesyłki, dystrybucji oraz gazu niekonwencjonalnego, a także warsztaty szkoleniowe „Standardy Techniczne Izby Gospodarczej w działalności przedsiębiorstw gazowniczych”. EXPO-GAS 2015 to, oprócz obecnych także w latach poprzednich koncernów polskich i europejskich - duży udział nowych firm z Niemiec, Czech, Francji, Litwy oraz Wielkiej Brytanii. Organizatorzy wystawy nawiązali ścisłą współpracę z Niemieckim Stowarzyszeniem Branży Gazowej i Wodnej (DVGW), którego celem jest podnoszenie poziomu technicznego i naukowego branży gazowej i wodnej ze szczególnym uwzględnieniem aspektów bezpieczeństwa, higieny i wpływu na środowisko.
 • 01-04-2015
  Międzynarodowe Targi Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki to jedyna tego rodzaju impreza wystawiennicza w Polsce ukierunkowana na promocję produktów związanych z turystyką wiejską i agroturystyką. Wydarzenie integruje branżę turystyczną nie tylko w kraju, ale i w całej Europie. Targi AGROTRAVEL są okazją do zapoznania się z kulturą i tradycjami różnych regionów, w tym tegorocznego Regionu Partnerskiego - Makroregionu Polski Wschodniej i Kraju Partnerskiego, którym jest Chorwacja reprezentowana przez region Velika Gorica.
 • 18-03-2015
  W dniach 26-29 maja 2015 r. w Poznaniu odbędzie się kolejna edycja Międzynarodowych Targów Maszyn, Materiałów i Usług Poligraficznych POLIGRAFIA 2015. Dokładna informacja o targach na stronie internetowej organizatorów: www.poligrafiaexpo.pl Zapraszamy do udziału w targach!
 • 11-02-2015
  Cartier Women’s Initiative Awards – to doroczny międzynarodowy konkurs dla młodych kobiet biznesu organizowany od 2006 roku przez francuską firmę jublilerską Cartier pod patronatem Women’s Forum, INSEAD i McKinsey&Co. Do udziału w konkursie zachęcane są kobiety rozwijające własne przedsiębiorstwo.
Przewodnik dla polskich inwestorów we Francji
Przewodnik stanowi praktyczne kompendium wiedzy dla inwestorów o podstawowych warunkach prawnych, administracyjnych i formalnych związanych z prowadzeniem biznesu na terytorium Francji.
Wsparcie eksportu
Prezentacja instrumentów wsparcia w procesie internacjonalizacji polskich firm. Kredyty i gwarancje rządowe, ubezpieczenia kredytów, finansowanie z funduszy strukturalnych, dofinansowanie wydawnictw, certyfikatów oraz udziału przedsiębiorców w targach i wystawach.
Informacje WPHI
Informacje i komunikaty WPHI w Paryżu
 • http://www.mg.gov.pl/Fundusz+UE/POIG/Marka+Polskiej+Gospodarki
 • http://www.eksporter.gov.pl/
 • http://www.mg.gov.pl
 • http://www.coie.gov.pl
Ambasada RP w Paryżu
Wydział Promocji Handlu i Inwestycji
86, rue de la Faisanderie, Paryż 75116, Francja
tel.: 0 033 1 45 04 10 20, fax: 0 033 1 45 04 63 17, e-mail: ,
Godziny urzędowania: poniedziałek - piątek 9h00 - 17h00
Czas lokalny: