Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Paryżu

Strona główna

Aktualności

 • Cartier Women’s Initiative Awards - międzynarodowy konkurs dla kobiet biznesu - zgłoszenia do 27 lutego 2015 roku
 • Zaproszenie do wzięcia udziału w spotkaniu kooperacyjnym "C.A.P. à l'Est" - 06/02/2015
 • Program „Polska Moda”
 • XXII Międzynarodowe Targi „STACJA PALIW 2015’’
 • Świąteczne spotkanie przedstawicieli świata biznesu w Paryżu w dniu 17.12.2014
 • 11-02-2015
  Cartier Women’s Initiative Awards – to doroczny międzynarodowy konkurs dla młodych kobiet biznesu organizowany od 2006 roku przez francuską firmę jublilerską Cartier pod patronatem Women’s Forum, INSEAD i McKinsey&Co. Do udziału w konkursie zachęcane są kobiety rozwijające własne przedsiębiorstwo.
 • 21-01-2015
  Firma SODINEG France organizuje w dniu 6 lutego 2015 roku w regionie Pikardia spotkanie kooperacyjne firm zainteresowanych współpracą gospodarczą z krajami Europy Środkowej i Wschodniej. Firmy polskie zainteresowane nawiązaniem współpracy z francuskimi partnerami oraz udziałem w przedsięwzięciu, zachęcamy do kontaktu z organizatorami spotkania.
 • 13-01-2015
  Rodzimi producenci odzieży i obuwia postanowili połączyć siły, aby wzmocnić wizerunek polskich marek w kraju i za granicą. Firmy uczestniczące w programie „Polska Moda” od września 2014 r. sygnują swoje produkty pod wspólnym znakiem.
 • 07-01-2015
  To wyjątkowe wydarzenie dedykowane branży paliwowej, skupiające nie tylko firmy z tego sektora gospodarczego, ale również podmioty współpracujące z przedsiębiorstwami paliwowymi odbędzie się w dniach 13-15 maja 2015 r. w Warszawie, w Centrum Wystawienniczym EXPO XXI, przy ul. Prądzyńskiego 2/14. Wystawa organizowana przez Polską Izbę Paliw Płynnych jest jednym z najważniejszych tego typu wydarzeń w Europie Środkowej, skupiającym niezwykle liczną grupę wystawców oferujących rozwiązania dla firm paliwowych i okołopaliwowych.
 • 05-01-2015
  Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP we Francji zorganizował w dniu 17 grudnia 2014 roku tradycyjne spotkanie ze środowiskiem gospodarczym francusko-polskim, połączone z okolicznościowym przyjęciem. Gośćmi spotkania byli przedstawiciele francuskich firm współpracujących z Polską, a także firm polskich działających na terytorium Francji oraz przedstawiciele instytucji gospodarczych i mediów. To doroczne spotkanie zgromadziło w siedzibie WPHI w Paryżu ok. 70 osób. Spotkanie było doskonałą okazją dla Kierownika WPHI Janusza Pieńkowskiego do podsumowania działań WPHI w Paryżu w bieżącym roku oraz podziękowania wszystkim obecnym za dotychczasową współpracę. Pan Radca-Minister w swoim przemówieniu omówił wyniki i perspektywy współpracy gospodarczej polsko-francuskiej w sferze wymiany handlowej, inwestycji oraz świadczenia usług. Zaproszonych gości przywitała również Pani Marta Stachowiak, I radca, pełniąca funkcję chargé d'affaires a.i. w Ambasadzie RP we Francji. Grudniowe potkanie miało charakter informacyjno – promocyjny, którego celem było ułatwienie i zintensyfikowanie relacji pomiędzy polskimi i francuskimi podmiotami gospodarczymi. Wydarzenie to stanowiło doskonałą okazję do zaprezentowania potencjału polskiej gospodarki, przybliżenia perspektyw rozwoju polsko-francuskich stosunków gospodarczych oraz przedstawienia możliwości inwestycyjnych na polskim rynku.
Przewodnik dla polskich inwestorów we Francji
Przewodnik stanowi praktyczne kompendium wiedzy dla inwestorów o podstawowych warunkach prawnych, administracyjnych i formalnych związanych z prowadzeniem biznesu na terytorium Francji.
Wsparcie eksportu
Prezentacja instrumentów wsparcia w procesie internacjonalizacji polskich firm. Kredyty i gwarancje rządowe, ubezpieczenia kredytów, finansowanie z funduszy strukturalnych, dofinansowanie wydawnictw, certyfikatów oraz udziału przedsiębiorców w targach i wystawach.
Informacje WPHI
Informacje i komunikaty WPHI w Paryżu
 • http://www.mg.gov.pl/Fundusz+UE/POIG/Marka+Polskiej+Gospodarki
 • http://www.eksporter.gov.pl/
 • http://www.mg.gov.pl
 • http://www.coie.gov.pl
Ambasada RP w Paryżu
Wydział Promocji Handlu i Inwestycji
86, rue de la Faisanderie, Paryż 75116, Francja
tel.: 0 033 1 45 04 10 20, fax: 0 033 1 45 04 63 17, e-mail: ,
Godziny urzędowania: poniedziałek - piątek 9h00 - 17h00
Czas lokalny: