Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Paryżu

Strona główna

Aktualności

Francuska firma Pichon w Polsce

Francuska firma Pichon w Polsce
10-04-2009

W Wołczynie w województwie opolskim zainwestowała francuska firma Pichon. Zakupiła za ponad milion złotych byłe Opolskie Zakłady Przemysłu Lniarskiego. Zamierza tam produkować wozy asenizacyjne dla rolnictwa. To kolejny w tym mieście inwestor z Francji.

Michel Pichon, właściciel tej rodzinnej firmy francuskiej wyjaśnił, iż wybrał Wołczyn głównie z powodu bliskiego sąsiedztwa cynkowni Seppeler Gruppe w Kluczborku. Możliwości techniczne tego zakładu dobrze wpisują się w potrzeby firmy Pichon. Inwestor podkreślił także znaczenie dobrych kontaktów z władzami Wołczyna.

Zanim jednak francuska firma rozpocznie produkcję, inwestor musi zaadaptować teren i znajdujące się tam budynki. Firma planuje, że dokona tego jeszcze w tym roku. Prac nad poprawą stanu technicznego wymagają również hale produkcyjne.

Francuska firma sprzedaje swoje produkty do prawie 40 krajów, a jej roczny obrót to 23 miliony euro. W początkowej fazie projektu w Wołczyńskim zakładzie zatrudnienie znajdzie 20 osób.

Pichon jest drugim francuskim inwestorem na terenie gminy. W Wołczynie działa już firma Lesaffre - znany producent drożdży, mający tu swój zakład produkcyjny oraz siedzibę firmy w Polsce. (COI Opole)

  • http://www.mg.gov.pl/Fundusz+UE/POIG/Marka+Polskiej+Gospodarki
  • http://www.eksporter.gov.pl/
  • http://www.mg.gov.pl
Ambasada RP w Paryżu
Wydział Promocji Handlu i Inwestycji
86, rue de la Faisanderie, Paryż 75116, Francja
tel.: 0 033 1 45 04 10 20, fax: 0 033 1 45 04 63 17, e-mail: ,
Godziny urzędowania: poniedziałek - piątek 9h00 - 17h00
Czas lokalny: